32 Богатиря

Піскоструменева чистка зубів

Професійна чистка зубів – важлива гігієнічна, лікувальна і профілактична процедура в стоматології. Вона здійснюється в два етапи. Спочатку, при необхідності, стоматолог проводить видалення зубного каменю (твердого зубного нальоту), використовується звукова або ультразвукова чистка. Далі – зняття або чистка зубів від м'якого нальоту. Дана процедура називається піскоструменева або повітряно-абразивна чистка зубів. У стоматології 32 богатиря у Вінниці вона проводиться за допомогою хендібластера Profiflex фірми KaVo.

Розглянемо більш докладно, як це відбувається. Дія Profiflexа полягає в тому, що через сопло наконечника апарату під тиском подається суміш повітря, води і спеціального абразивного порошку, яка знімає наліт та харчові барвники. Як порошок (він схожий на дрібний пісок) використовується карбонат кальцію (PROPHYpearls – KaVo), амінокислота гліцин (Clinpro Prophy Powder – 3M ESPE). Тому така чистка і називається повітряно-абразивна або піскоструменева. Завдяки частинкам кулястої форми емаль зубів не пошкоджується.

Цей метод дозволяє видаляти біоплівку на зубах навіть у важкодоступних місцях: між зубами, надясневих і підясенних областях, очищає ясеневі кармани, проводити полірування коренів під ясенним краєм. Частинки зубного нальоту, вода, порошок збираються спеціальним стоматологічним пилесосом прямо в роті. Пацієнта накривають накидкою, одягають шапочку і окуляри. Все проходить максимально акуратно.

Після чистки зуби стають абсолютно чистими, повністю видаляється емалева кутикула (природній захист зубів від змін кольору). Вона відновлюється знову під дією білка слини на протязі 2-3 годин. Тому протягом цього часу забороняється палити, пити чай, каву або інші фарбуючі харчові продукти (кетчуп, буряк і т.п.).

Піскоструменева чистка – лікувально-профілактична процедура, яка дозволяє:

  • очищати поверхню зубів від нальоту
  • полірувати поверхню зубів після видалення зубних відкладень
  • очищати поверхню зубів перед постановкою ортодонтических конструкцій (брекетів)
  • препарувати невеликі каріозні порожнини
  • очищати фісури перед герметизацією
  • санувати (очищати) ясенні кармани
  • очищати поверхню імплантів і незнімних ортопедичних конструкцій

Завдяки комплексній професійній чистці зубів:

  • відновлюється природний колір, чистота і блиск зубів
  • знижується набряк і кровоточивість ясен
  • збільшується термін служби імплантів, незнімних ортопедичних конструкцій (коронок і мостовидних протезів)

Регулярно проводьте чистку зубів у вашого стоматолога. Це чудовий спосіб профілактики захворювань зубів і ясен.