32 Богатиря

Лікування карієсу у дітей

Карієс молочних зубів

Існує хибна думка, що карієс молочних зубів лікувати не потрібно.

Лікувати карієс необхідно як в молочних, так і в постійних зубах. Адже під молочними зубами у дітей формуються постійні. Інфекція з молочного зуба хворого карієсом, на певній стадії, легко може перейти на постійний зуб і пошкодити його. Тому лікування карієсу молочних зубів обов'язкове.

На відміну від дорослої стоматології, у дітей рекомендується починати лікування з невеликого, поверхневого карієсу. Тобто якщо у дитини кілька хворих зубів, то краще почати з найпростіших захворювань. У такому випадку лікування зуба буде швидким і безболісним. Дитина не злякається процедури і звикне до стоматологічного кабінету. Під час прийому вона подивиться мультфільм, а після лікування отримає невеликий подарунок за хорошу поведінку. Таким чином, наступного разу малюк легко погодився на лікування більш складного зубика.

Карієс у дітей може розвинутися відразу після появи перших молочних зубів.

Ми підготовлені і до лікування складного, глибокого карієсу молочного або постійного зуба. Кабінет дитячого стоматолога оснащений сучасним обладнанням загальновизнаних світових виробників. Ми використовуємо ефективні сертифіковані інструменти, новітні матеріали, а також спеціальні анестетики. Все це дозволяє нам лікувати карієс молочних зубів максимально швидко і максимально безболісно.

Обов'язково зверніть увагу і на лікування карієсу постійних зубів у дітей, вони з'являються в 5,5-6 років.

 

Пульпіт і періодонтит молочних зубів

Якщо вчасно не полікувати карієс молочних або постійних зубів, розвивається пульпіт – запалення нервового пучка зуба. У дитини болить зуб, його турбують нічні болі, болі на холодне або гаряче, а також спонтанні болі в зубі. Якщо вам знайомі ці симптоми, то єдино правильним виходом буде термінове звернення до стоматолога.

Пульпіт у дітей дуже швидко переростає в періодонтит, тобто інфекція з кореневих каналів зуба переходити в кістки обличчя. При цьому сильно зростає небезпека зараження постійного зуба. У дитини може піднятися температура, напухнути щока, текти гній з «свищевого» ходу. У гіршому випадку хвороба може вийти зі сфери стоматології і перейти в область лицевої хірургії.

Пам'ятайте, краще попередити захворювання, ніж лікувати його наслідки. Звертайтеся до дитячого стоматолога якомога раніше.