32 Богатиря

Видалення зуба мудрості

В стоматології 32 богатиря у Вінниці також проводиться видалення зуба мудрості. Дана хірургічна операція відноситься до розряду складних. Завдяки сучасному обладнанню, наявності усіх необхідних інструментів, наш досвідчений стоматолог-хірург проводить їх на самому високому рівні.

Які зуби називають «зубами мудрості» і які вони бувають?

Восьмі за рахунком в зубному ряду називають зубами мудрості. Назву свою вони отримали за те, що прорізуються самими останніми, найчастіше всього з 16 до 30 років, а іноді і пізніше, коли людина вже стає старше, мудріше. Порівняно з іншими, зуби мудрості часто мають непросту історію «появи на світ», тобто прорізування. Цей процес супроводжується не просто хворобливими відчуттями, але й сильними болем, який не дозволяє відкрити рот, набряком. Наведемо кілька типових варіантів:

  • Зуби не прорізуються взагалі, оскільки знаходяться в яснах під неправильним кутом, або взагалі «на боку». Такі зуби називають ретенованими.
  • Зуби прорізуються не повністю із-за свого неправильного положення – напівретеновані.
  • Зуби мудрості прорізуються неправильно із-за відсутності місця в щелепі. Верхні зуби можуть травмувати щоку, оскільки прорізуються в ЇЇ бік. Нижні зуби, які розташовані під неправильним кутом, можуть утворювати щілину між сьомим і восьмим зубами, куди забиваються залишки їжі. Це призводить до запалення ясен, карієсу.
  • Ускладнене прорізування зуба мудрості може супроводжуватись запаленням капюшона – слизової оболонки ясен, що покриває коронку зуба. Сильне запалення може призвести до появи гною під капюшона, а його накопичення і розповсюдження – до абсцесу і флегмоні. Тому при перших ознаках запалення капюшона (біль, набряк, неприємний запах з рота), зверніться до стоматолога-хірурга. Проблема вирішується висіченням капюшона. Зробити це можливо як за допомогою лазера, так і хірургічним шляхом (скальпелем).

Коли необхідно видалення «зуба мудрості»?

  • Коли зуб зруйнований або немає можливості вилікувати його терапевтичними або хірургічними способами. Рішення про видалення зуба мудрості лікар приймає, проводячи діагностику, за необхідністю, аналіз рентгенівського знімка.
  • Якщо нормальне прорізування неможливе, а сам процес викликає біль, набряк, запалення.
  • За ортодонтичними показами, коли місця в щелепі недостатньо. Для вирівнювання решти зубів, а також для збереження результату.

Видалення зуба, в тому числі і зуба мудрості, може бути простим і складним. Просте видалення триває близько 20 хвилин, не вимагає спеціальних інструментів і додаткових коштів. При складному видаленні ретенованого або сильно зруйнованого зуба, необхідно видаляти уламки, витягати з кістки або випилювати зуб частинами, при цьому використовується спеціальне обладнання та інструменти, потрібно набагато більше часу, професіоналізму й уміння лікаря. Тому і вартість складного видалення вище.

Сучасне видалення зуба мудрості в стоматології 32 богатиря у Вінниці проходить абсолютно безболісно і безпечно.