32 Богатиря

Лікування кореневих каналів

Коли тверді тканини зуба сильно зруйновані, мікроорганізми, що викликають карієс, проникають в пульпу, говорять «карієс дійшов до нерва». Тоді вам знадобиться  лікування кореневих каналів (видалення нерва зуба). Запальний процес в корені зуба можна зупинити тільки за допомогою ендодонтичного лікування. Воно спрямоване на видалення інфекції в кореневому каналі шляхом спеціальної обробки,  стерилізацією з наступним герметичним пломбуванням. Єдиною альтернативою даного лікування є  видалення зуба.

Необхідне лікування кореневих каналів, якщо у вас:

 •  зубний біль;
 •  припухлість, флюс, нориця;
 •  підвищена чутливість зубів;
 •  потемніння зуба;
 •  виявлено інфікування пульпи в процесі лікування зуба;
 •  зуб сильно пошкоджений після травми;

Важливість ендодонтичного лікування важко перебільшити. Наскільки якісно виконана ця робота, залежить, як довго цей зуб прослужить вам. Використання сучасних методів і обладнання підвищує відсоток успішності лікування кореневих каналів до 93-96%. Тобто цей зуб не стає крихким або темним, він, як і всі інші зуби, буде виконувати всі функції, покладені на нього природою.

Найбільш поширені захворювання кореневих каналів – пульпіт і періодонтит. Лікуванням захворювань кореневих каналів займається ендодонтія.

Пульпіт – інфекційно-запальний процес в пульпі (внутрішній частині зуба та його коренів, де розташовані кровоносні судини і нервові закінчення). Гострий пульпіт, як правило, супроводжується сильним, пульсуючим зубним болем, часто вночі, який періодично може виникати і зникати. За відсутності гострого болю, зуб з хронічним пульпітом реагує на хімічні та термічні подразники. Лікування пульпіту проводиться шляхом видалення нерва зуба і пломбування кореневих каналів.

Якщо пульпіт не лікувати, інфекція з пульпи кореневого каналу проникає далі в кістку, викликаючи інфекційно-запальне враження зв’язки зуба – періодонта. Виникає періодонтит. Розрізняють також гостру та хронічну форми хвороби.

Чим раніше пацієнт звернеться за допомогою, тим більше шансів врятувати зуб, лікування буде швидше і дешевше!

Часто причиною періодонтиту є неякісне ендодонтичне лікування, наприклад не запломбовані до верхівки канали. Тоді лікар видаляє старий пломбувальний матеріал і заново формує і пломбує кореневі канали.

Нелікований періодонтит може призвести до розвитку кіст і гранульом коренів зуба.

Якісне лікування переднього (одноканального зуба) займає не менше 1 години, корінного – від 2 годин. Процедура може проводитьсь в кілька візитів і включає ряд необхідних етапів.

Етапи лікування кореневих каналів (видалення нерва зуба) в стоматології 32 богатиря:

 1. Рентген для діагностики з метою визначення точного діагнозу.
 2. Індивідуально підібраний метод знеболення. Ви не звернулись за допомогою до стоматолога вчасно із-за страху. У вас був негативний досвід в дитинстві, або навіть у дорослому віці, тому ви не прийшли до стоматолога, поки зуб не заболів. Лікарі нашої клініки використовують весь спектр сучасних анестетиків.
 3. Ізоляція зуба кофердамом (латексна серветка) для вашої безпеки (розчини та інструменти не потрапляють до рота) і попередження інфікування каналів слиною (успішність лікування стає набагато вищою).
 4. Локалізація і проходження всіх каналів (механічна обробка) включає:
 • Видалення пульпи зуба з коронкової частини і кореневих каналів.
 • Визначення робочої довжина кожного кореневого канала за допомогою апекслокатора фірми Dentsplay.
 • Проходження і розширення каналів за допомогою ендомотора та інструментів з NiTi сплаву. Цей метод дозволяє «пройти» канал будь-якої складності, при цьому запобігти поломці інструментів в каналі.
 1. Медикаментозна обробка каналів — дезінфекція розчинами з використанням ультразвуку.
 2. Пломбування каналів. Наші лікарі використовують самі сучасні методи, які дозволяють найбільш точно і щільно запломбувати кореневі канали:
 •  Метод гарячої латеральної конденсації гутаперчі за допомогою спеціального приладу для об’ємного тривимірного заповнення каналів будь-якої форми (3D обтурація).
 •  Пломбування каналів за допомогою системи Termofil розігрітим до текучого стану матеріалом.
 1. Контрольний рентген обов’язково проводиться після пломбування кореневих каналів, щоб переконатись, що вони запломбовані до верхівки. Якщо цього не відбулося, в не запломбованій частині каналу будуть розмножуватись мікроорганізми. Це може викликати запалення, подальші ускладнення, біль.

В стоматології 32 богатиря в Вінниці також проводиться усунення наслідків непрофесійного лікування зубних каналів: перепломбування невдало запломбованих каналів, терапевтичне лікування кісти і гранульоми зубіввидалення зламаних інструментів з кореневого каналу. Успішність даних процедур забезпечує високий професіоналізм наших лікарів, самі сучасні матеріали і обладнання, в тому числі операційний  мікроскопЛікування під мікроскопом — сучасний і високотехнологічний метод лікування каналів зуба. Якісне пломбування анатомічно складних каналів зуба, мінімальний ризик виникнення рецидивів.

Більш детальну інформацію про методи і обладнання, що використовуються в вінницькій стоматології 32 богатиря, ви можете прочитати в статті