32 Богатиря

Лікування гранульоми

Що таке гранульома зуба? Чим вона небезпечна?

Гранульома – хронічний запальний процес тканин навколо верхівки кореня, обмежене запалення періодонта. Найчастіше всього гранульома є ускладненням пульпіту або періодонтиту. Інфекція в каналі призводить до розрідження, руйнування кісткової тканини, розростання сполучної тканини навколо верхівки кореня.

При нагноєнні гранульома може проявити себе гострим болем, припухлістю, почервонінням ясен,  флюсом.  Але  найчастіше всього вона проходить безсимптомно, збільшується в розмірах і може трансформуватись у кісту.

Неконтрольований ріст гранульоми може викликати серйозні ускладнення: руйнування кореня зуба, оточуючої його кістки, формування гнійника (абсцесу). Гній може накопичуватись в оточуючих тканинах, викликаючи такі небезпечні захворювання, як періостит, флегмона. Наявність постійного вогнища інфекції в організмі сприяє розвитку хронічних захворювань інших органів і систем.

Діагностика гранульоми

Діагностувати гранульому можливо лише за рентгенівським знімком або комп’ютерною томограмою, вона виглядає як затемнення, темна пляма навколо верхівки кореня зуба. Часто протікає як хронічний процес.

Виявити гранульому може тільки лікар, коли зробить рентгенографію зуба. Ось чому так важливо відвідувати стоматолога регулярно, приходячи до спеціаліста раз на півроку, але ніяк не рідше 1 разу на рік, особливо якщо у вас є зуби з запломбованими каналами.

Важливо також мати постійного лікаря, який знає історію лікування ваших зубів, всі гострі і проблемні місця, а також результати всіх попередніх досліджень зберігаються в одному місці, все можна переглянути в будь-який момент. Наш стоматолог також порадить, коли краще зробити повторний рентгенівський знімок, щоб не піддавати свій організм зайвому опроміненню, але разом з тим не пропустити момент і не допустити розвитку більш серйозних захворювань.

Лікування гранульоми зуба

Стоматологія 32 богатиря проводить діагностику і лікування гранульоми зуба терапевтичними методами за допомогою якісного ендодонтичного лікування. Це дозволяє зберегти зуб, адже раніше, а багато клінік і зараз, такі зуби просто видаляють.

Лікування гранульоми зуба спрямовано на усунення інфекції в кореневому каналі. Для цього проводиться механічна обробка кореневих каналів, видалення пульпи або старого пломбувального матеріалу, якщо канали були ліковані раніше. Далі проводиться медикаментозна обробка дезінфікуючими розчинами і  герметична 3D обтурація каналів, об’ємне тривимірне заповнення їх пломбувальним матеріалом.

При лікуванні гранульоми, так як і при лікуванні кісти, дуже важливо видалити всі інфіковані тканини, при цьому максимально зберегти здорові. В нашій стоматології це можливо завдяки використанню в роботі мікроскопа.

За відсутності вогнища інфекції за 3 місяці спостерігається розсмоктування гранульоми в кістковій тканині за верхівкою кореня зуба.

Завдяки використанню сучасного обладнання ми збережемо ваш зуб, вилікувавши його від гранульоми.