32 Богатиря

Лікування кісти зуба

Здоровий на вигляд зуб став вас турбувати, боліти при надкусуванні. Ви зробили рентгензнімок зуба перед лікуванням або протезуванням, або стоматолог виявив біля кореня зуба якесь утворення. Можливо це кіста?

Що таке кіста зуба?  Як вона виникає?

Кіста зуба – новоутворення, яке виникає біля кореня зуба. Являє собою капсулу, стінки якої складаються з епітеліальних клітин. Всередині знаходяться загиблі клітини, бактерії, продукти життєдіяльності мікроорганізмів. Оболонка кісти – це захисна реакція організму на наявність інфекції в кореневому каналі зуба, таким чином вона ізолюється.

Кіста зуба – це наслідки нелікованого періодонтита, коли запальний процес «виходить» за межі кореневого каналу, вражаючи тканини навколо зуба. Спочатку інфекція руйнує кістку, виникає гранульома зуба, потім навколо вогнища інфекції виникає оболонка, це вже кіста. Якщо кісту не лікувати, вона росте, збільшується в розмірах, хвороба може перейти в гостру стадію у самий незручний момент. Може з’явитись сильний біль, набряк, флюс.

Діагностика кісти

«Побачити» кісту, яка часто протікає як хронічний процес, практично безсимптомно, можливо тільки зробивши рентгенівський знімок або комп’ютерну томограму зубів. Часто кісту виявляють випадково, проводячи планове обстеження.

Поставити остаточний діагноз «кіста зуба» можливо тільки після заключення гістологів, проаналізував будову оболонки новоутворення. В інших випадках деструктивні процеси в тканинах навколо верхівки кореня, називають гранульомою.

Терапевтичне лікування кісти зуба

Раніше позбутися кісти було можливо лише хірургічним шляхом: резекцією (видаленням) верхівки кореня, або навіть шляхом повного видалення зуба.

Стоматологія 32 богатиря проводить видалення кісти за допомогою ендодонтичного лікування. Як і при лікуванні гранульоми, необхідно усунути інфекцію в кореневому каналі. Тільки однієї механічної обробки спеціальними інструментами і медикаментозної дезінфікуючими розчинами недостатньо. Необхідно на деякий час, в середньому на два тижні, в кореневих каналах залишити Са-вміщуючі препарати, які сприяють регенерації кісткової тканини. Лише після цього проводиться  пломбування каналів.

Використання в роботі стоматологічного мікроскопу збільшує ймовірність успішного лікування кісти і гранульоми з 50-55% до 93-96%.

Не пропустіть можливість вилікувати кісту без хірургічного втручання і видалення. Процес лікування проходить легше, швидше і надійніше, дешевше, якщо проводиться не в стадії загострення. Не чекайте, поки зуб заболить, зверніться до лікаря вчасно.

Профілактика кісти

Регулярно відвідуйте стоматолога, мінімум 1 раз на рік, бажано – кожні півроку. Не відкладайте лікування хронічних пульпітів і періодонтитів, якщо це рекомендує ваш лікар, навіть якщо зуб вас не турбує.

В стоматології 32 богатиря, якщо ви проходили у нас лікування кісти або гранульоми зуба, лікар визначить графік відвідувань для контрольних рентген знімків. Адміністратор подзвонить і нагадає вам про це, підбере зручний час для візиту. Це необхідно, щоб спостерігати за станом проблемного зуба і уникнути подальших ускладнень.