32 Богатиря

Лікування ясен – пародонтологія

Якщо ви спльовуєте кров, коли чистите зуби, відчуваєте неприємний запах з рота, помітили почервоніння ясен або набряк – швидше за все у вас запалення ясен. Поставтеся до цієї проблеми серйозно, не можна недооцінювати її наслідки. Запустивши хворобу, ви можете втратити абсолютно здорові зуби.

Запалення ясен, гінгівіт, пародонтит, пародонтоз  – лікуванням цих захворювань займається пародонтологія.

Всі проблеми з яснами починаються з недостатньої гігієни. Навіть якщо ви старанно чистити зуби, все одно є поверхні, недоступні для зубної щітки. Залишки їжі утворюють м’який зубний наліт, на ньому розмножуються мікроорганізми, що виділяють кислоти, які руйнують поверхню емалі зубів.

                      

Накопичення  м’якого зубного нальоту викликає запалення ясен, яке називається гінгівітом. При гінгівіті ясна змінюють свій колір, набрякають і кровоточать при чистці зубів, з’являється запах з рота, неприємні відчуття у яснах – свербіж, печія і навіть біль.

Після обстеження для лікування гінгівіту, наш пародонтолог проведе професійну гігієну порожнини рота, видалить наліт (основну причину захворювання) за допомогою ультразвуку і хендибластера Profiflex фірми KaVo, підбере засоби догляду за зубами. Порадить як вам в майбутньому правильно доглядати за зубами і яснами.

                                                 

Для лікування хронічного гінгівіту в стоматології 32 богатиря застосовується:

 • Підясеневий скейлінг — за допомогою скейлера видаляють тверді зубні відкладення, які і викликають запалення.
 • Фотодинамічна терапія — за допомогою американського  лазера Picasso знищується патогенна мікрофлора. Процедура безболісна, зникає запалення, кровоточивість ясен.
 • Тебодонтотерапія — використовуються препарати на основі масла чайного дерева, відновлюють слизову оболонку порожнини рота. 

Якщо гінгівіт не лікувати, то в результаті впливу мікрофлори зубного нальоту, поступово руйнується зв’язка, що з’єднує ясна і зуб, а далі запальний процес може поширитись вглиб, вражаючи кістку. Виникають патологічні пародонт альні кармани між зубами та яснами. Таке захворювання, при якому запалюються не тільки ясна і зв’язка зуба, але й кісткова тканина, що оточує зуб, називається пародонтит.

Пародонтит потребує адекватного та постійного лікування, він не проходить сам по собі. В стоматології 32 богатиря, після оцінки тканин пародонта і ступеню руйнування кісткової тканини, глибини пародонтальних карманів, для лікування пародонтиту, ми використовуємо самі сучасні методики:

 • Кюретаж — видалення патологічного вмісту пародонтальних карманів. Розрізняють закритий кюретаж (за допомогою кюрет під місцевою анестезію) та відкритий кюретаж (проводиться хірургічне розсічення ясен і очищення ясеневого кармана).
 • Ємдогейн — надійний і безпечний препарат для пар одонтологічного лікування, що складається з набору протеїнів. Вводиться в ясеневий карман, стимулює ріст ясен та альвеолярної кістки.
 • Плазмоліфтинг — нова методика, яка дозволяє лікувати захворювання пародонту, знімає кровоточивість ясен, усуває рухливість зубів. Запускається процес природного відновлення форми і структури ясен, попереджує руйнування кістки. Зміст процедури: введення власної плазми крові в зону лікування пацієнта.
 • Гіалуронотерапія — природне відновлення ясен за допомогою ін’єкцій препаратів гіалуронової кислоти. Гіалуронова кислота є природним компонентом організму, не викликає привикання та алергії, прискорює регенерацію і загоєння тканин.

                                                  

 • Лазерна терапія — за допомою діодного лазера фірми  Picasso ми проводими кюретаж і обробку ясен.

Обов'язково дотримуйтесь рекомендацій лікаря після пародонтологічного лікування.

У нас також проводиться лікування пародонтоза. Цей небезпечний хронічний процес супроводжується рівномірною атрофією кісткової тканини (руйнуванням), підвищеною чутливістю, зуби стають рухливими.

Лікування пародонтоза полягає в:

 • видаленні зубних відкладень;
 • лікуванні гіперестезії зубів (підвищеної чутливості) за допомогою десенсетайзерів;
 • пломбуванні клиновидних дефектів и дефектів патологічної  стираємості без препарування за допомогою внутрішньоротового піскоструменового апарату, композитних пломб і вкладок.

Своєчасне лікування ясен дозволить уникнути розхитування і втраті зубів, збереже їх здоровими і гарними. Крім того мікроорганізми з ротової порожнини через травний тракт потрапляють в кров, вражаючи в подальшому серце, нирки, легені. При лікуванні запальних процесів ясен дуже важливий комплексний підхід. Для тривалого збереження результату після активного лікування ми проводимо курси підтримуючої терапії. Для цього наш пародонтолог складає індивідуальний графік відвідувань для кожного пацієнта, не рідше 1 разу в 3 місяці.

Попередьте розвиток більш серйозних і небезпечних для здоров’я ваших зубів захворювань, збережіть ваші зуби здоровими і красивими.

Більш детальну інформацію про лікування та профілактику захворювань ясен в стоматології 32 богатиря в Вінниці ви можете прочитати в статті.