32 Богатиря

Кюретаж

При пародонтиті (запальному захворюванні ясен) виникають патологічні ясеневі кармани (простори між зубом і яснами) глибиною від 2 до 10 мм.  При цьому зменшуються ясна, оголюються шийки зубів, руйнується кістка, зубоальвеолярна зв’язка. Зуби стають рухливими, з часом ви можете їх втратити. В пародонтальних карманах накопичуються залишки їжі, тканини, що розкладаються, мікроорганізми та наслідки їх життєдіяльності. Біль, набряки, кровоточивість. Тривалий хронічний процес призводить до рухливості і втраті зубів.

Як вирішуються дані проблеми в стоматології 32 Богатиря?

При глибині карманів вище 2 мм, наш пародонтолог рекомендує проведення їх механічного очищення за допомогою такої методики, як кюретаж.

Кюретаж – видалення патологічного вмісту пародонтальних карманів. За допомогою спеціальних інструментів кюрет Грейсі і Лангера фірми Нu-Friedy. Пародонтальні кармани очищуються від під’ясеневих відкладень, грануляційної тканини, твердого зубного каменю, зруйнованого цементу, продуктів життєдіяльності мікроорганізмів.

Процедура проводиться під місцевою анестезією. Розрізняють закритий і відкритий кюретаж. Без кюретажу, ручної очистки ясеневих карманов, наступні  способи лікування, обробка ясен антисептичними і антибактериальними препаратами будуть неефективними.

Закритий кюретаж проходить без хірургічного розсічення ясен. Після очистки кюретами пародонтального кармана, полірується поверхня кореня зуба. Проводиться, якщо глубина його не перевищує 5-6 мм. Використовується при легкій та середній формі пародонтита. При проведенні процедури це захворювання ясен легко піддаєтся лікуванню. Не потребує хірургічного втручання. Після закритого кюретажу, при дотриманні  всіх рекомендацій лікаря, вас очікує зменшення або навіть зникнення кровоточивості та печіння ясен. Поверхня зубів стає гладкою, укріплюються рухливі зуби. Можливе посилення чутливості, але це нормальна реакція на лікування, яка пройде за 1-2 тижні. Рекомендуємо використовувати зубні пасти та ополіскувачі для чутливих зубів.

Відкритий кюретаж передбачає розсічення до основи патологічного кармана при його глибині вище 5-6 мм. Кюретами очищується вміст карману з наступним використанням місцевих антибактеріальних препаратів. На пошкоджені ділянки потім наносяться остеогенні препарати для стимуляції росту кісткової тканини.

Кюретаж – це один з етапів лікування. Дуже важливо проводити підтримуюче лікування, щоб запобігти рецидиву захворювання. Наш пародонтолог складе для вас індивідуальний графік оглядів, профілактичних процедур, підбере засоби догляду за зубами та порожниною рота.