32 Богатиря

Лазерна діагностика

Традиційно карієс діагностують візуально або за допомогою стоматологічного зонда. У такому випадку карієс виявляється вже на більш пізній стадії, коли емаль «провалюється» при зондуванні, зміни поверхні емалі явно помітні.

В стоматології 32 богатиря можливо провести діагностику карієса на самій ранній стадії, що недосяжно за допомогою традиційних методів. Для цього використовується апарат DIAGNOdent фірми KaVo (Німеччина).

Як працює DIAGNOdent?

В основі дії апарату покладена лазерна флуоресцентна спектроскопія. Коли лазерний промінь з різною довжиною хвилі потрапляє на здорові або вражені карієсом (демінералізовані) тканини зуба, вони флюорисцують по-різному. Це фіксує прилад. Перед його використанням лікар стоматолог професійно очищує та висушує зуби пацієнта, оскільки слина може спотворити результати. Апарат дає сигнал вже у тому випадку, коли каріозний процес тільки починається, але при цьому змін емалі ще не видно і зовні зуб виглядає здоровим. Також прилад дозволяє відрізнити пігментацію емалі зуба, яка не потребує лікування, від карієса.

Які види карієсу діагностує?

Фісурний карієс пошкоджує анатомічні заглиблення і жолобки на жувальній поверхні корінних зубів (фісури). Найчастіше він діагностується у дітей. З усіх видів карієса, які виникають у дітей і підлітків 80% — це фісурний карієс. Найчастіше його ще називають прихованим або невидимим карієсом, оскільки він прихований під шарами непошкодженої емалі. В таких випадках без приладу DIAGNOdent не обійтись. В області фісур можно провести детальне сканування і виявити найменші дефекти.

Апроксимальний (контактний) і вторинний карієс найчастіше діагностується у дорослих. Контактний карієс складно виявити як візуально, так і за допомогою зонда. В таких випадках використовується рентгенологічний знімок. Ми можемо діагностувати апроксимальний карієс за допомогою DIAGNOdentа максимально швидко і безпечно, не піддаючи пацієнта додатковому рентгенологічному випромінюванню. Вторинний карієс часто виникає під пломбою і візуально може бути непомітним. Апарат визначає пошкоджені тканини і сигналізує про це.

DIAGNOdent є не просто додатковим приладом при діагностиці карієса, він визначає, і відповідно дозволяє провести ефективне лікування карієсу, в 96% випадків на ранній стадії.