32 Богатиря

Коронка на зуб

Якщо зуб сильно зруйнований, сучасна стоматологія дозволяє повністю відновити його жувальну і анатомічну структуру за допомогою двох основних способів: реставрація та протезування (коронка на зуб).

Коронка на зуб – повне відновлення функцій зруйнованого зуба і його зовнішнього вигляду за доступною ціною. Це незнімний протез на зуб, який фіксується на постійний цемент. Коронки виготовляються з разних матеріалів, кожен з яких має свої особливості, різняться також за ціною. Розглянемо кожен з них детальніше.

Металокерамічні коронки – ця ортопедична конструкція, що являє собою металевий каркас, покритий зверху шаром кераміки. Даний вид протезування найбільш повно задовольняє естетичним вимогам, не змінює колір, не стирається, не впливає на слизову оболонку рота. Кераміка не впливає на біохімічні та ферментативні процеси, які відбуваються в слині. Не має абсолютних протипоказань. Використовується для усунення естетичних недоліків, патологічної стертості, зміни кольору зубів. Встановити металокерамічні коронки у Вінниці в стоматології 32 богатиря можна також на імпланти.

Цирконієві коронки – нова, найсучасніша технологія виготовлення протезів з оксиду цирконію. Цей матеріал за міцністю не поступається металу і перевершує по довговічності в експлуатації. Також має ряд інших переваг: до них не прилипають мікроорганізми, тому не утворюється наліт і зубний камінь, як наслідок, вони не подразнюють ясна. Відсутність металу дозволяє робити протези напівпрозорими як натуральні зуби. Біля ясен не буває темного обідка (від металу). Тому такі коронки найбільш естетичні. Низька теплопровідність циркону краще захищає живі зуби, покриті такими коронками. Висока тріщиностійкість, легкість і міцність циркону роблять його на сьогоднішній день найсучаснішим і якісним матеріалом для незнімного протезування.

Металеві коронки – один з самих старих і перевірених методів протезування, а також найбільш дешевих, але, на жаль, не дуже естетичних. Матеріал – сталь, можливо зробити напилення «під золото». Не підходять, якщо ви маєте алергію на метал. Залежно від способу виготовлення, розрізняють штамповані і литі металеві коронки.

Штамповані металеві коронки – ортопедична конструкція найменшої точності, яка практично не змінилася за останні сто років, має найнижчу ціну, але і найбільшу кількість недоліків. Для їх виготовлення використовується стандартна заготовка. Штампована коронка має тонку стінку, тому швидко протирається, нещільно охоплює шийку зуба, з цим пов'язаний високий ризик швидкого расцементування і проникнення мікроорганізмів під коронку, подальшого руйнування зуба. Можливий такий варіант як крайній засіб, якщо пацієнт не має фінансової можливості зробити більш сучасну конструкцію.

Литі металеві коронки виготовляються методом лиття, вся коронка відливається цілком за індивідуальною моделлю. Такі коронки міцні та довговічні, відмінно прилягають до стінки зуба, вони чудово відтворюють анатомічну форму зуба, що дозволяє повністю відновити жувальну функцію. Ідеально підходять для бічних жувальних зубів, які не видно при розмові і посмішці. Маючи відносно невелику ціну і високу функціональність, використовуються там, де не так важлива естетичність.

Але і цю проблему можна вирішити, використовуючи для металевих як литих, так і штампованих коронок облицювання з пластмаси. Правда, як і будь-який недорогий конструкції недоліків більше, ніж переваг. Пластамаса швидко вбирає фарбуюючі речовини з їжі і коронка змінює колір, може також сколотись або відшаруватись.

Якщо вам необхідно поставити коронку на зуб, запишіться на консультацію до лікаря ортопеда в стоматології 32 богатиря в Вінниці і оберіть найбільш прийнятний для вас варіант із запропонованих вище.