32 Богатиря

Протези що знімаються

Що ви уявляєте, коли чуєте «протези що знімаються»? Найчастіше пластмасові щелепи в стаканчику, вставні зуби, як у наших бабусь чи дідусів, масивні, важкі, незручні.

На сьогоднішній день ситуація зовсім інша. Сучасні зубні протези що знімаються зручні і комфортні при носінні, непомітні. Вони повністю відновлюють жувальну функцію, зберігається повноцінна дикція, гарантується тривала експлуатація. Ми навчимо вас, як ними користуватись, дамо необхідні рекомендації після здачі знімних протезів.

При відсутності одного, декількох або навіть всіх зубів, можливо повністю відновити зубний ряд за допомогою знімних ортопедичних конструкцій. Їх рекомендують в першу чергу тоді, коли інші види протезування неможливі. Часто їх також використовують як тимчасову конструкцію, наприклад, після імплантації перед протезуванням. Також знімні протези можливі як більш дешевий і швидкий спосіб відновити відсутні зуби. 

Що собою являють  протези що знімаються?

Це конструкції з штучними пластмасовими зубами на акриловому або поліпропіленовому базисі з металевими або пластмасовими кламерами. Знімні протези бувають повними (при повній відсутності зубів) і часткові з кламерами (гачками). Їх можна знімати для гігієни, на ніч. Залежно від того, з якого матеріалу виготовляють, протези бувають:

  •  Пластмасові (акрилові)
  •  Бюгельні протези (пластмасові з металевим каркасом в основі)
  •  Знімні протези з термопласту

Розглянемо більш докладно особливості, переваги і недоліки кожного виду.

Пластмасові знімні протези. Важливою перевагою даного протеза є його невисока ціна, що робить його доступним для багатьох пацієнтів, нескладний у використанні. Застосовуються такі протези як при відсутності одного, декількох або всіх зубів. Виготовляються найчастіше з акрилової пластмаси. Тому у деяких він може викликати алергію. Також він досить твердий, що може бути причиною дискомфорту. Але якщо протез виготовлений правильно і точно, цієї проблеми можна уникнути. Після здачі протеза, однієї або декількох корекцій, ви відчуєте їх простоту в експлуатації і догляді, зручність, комфорт і естетику. Зовн пластмасові зуби абсолютно не відрізняються від справжніх.

Бюгельне протезування. В основі даного знімного протезу знаходиться металевий дугоподібний литий каркас, покритий базисним шаром з акрилу або термопласта, на якому розміщені штучні зуби. Міцний металевий каркас дозволяє:

  •  ефективно розподілити навантаження між зубами і яснами, перерозподілити жувальне навантаження, протез не травмує ясна і можливо його використання при захворюваннях пародонту;
  •  не зміцнювати базис додатковою масою пластмаси, що істотно зменшує обсяг, вагу протеза, робить його більш міцним, компактним і зручним у носінні;
  •  швидко адаптуватися до протезу, мінімально порушуючи фонетику, сприйняття смаку і температури їжі.

У порівнянні з акриловими, бюгельні протези мають більш складну технологію виготовлення, високу вартість, обмежену можливість ремонту, але при цьому більш тривалий термін експлуатації.

Знімні протези з термопласту. Альтернатива звичайним зубним протезам, мають ряд переваг:

  • Естетичні, без металевих гачків. Дуже важливо, що ці протези – «невидимки», тому що завдяки напівпрозорому матеріалу сам протез, і особливо гачки, на яких він тримається в роті – стають невидимими для оточуючих вас людей, і ніхто не здогадається, що ви носите протез!
  • Нешкідливі, гігієнічні. Це гнучкий зубний протез з спеціального сучасного матеріалу I-Flex (Deflex). Він нетоксичний, гіпоалергенний, не викликає подразнення слизової рота, підходить навіть алергікам.
  • Легкі і міцні. Такий протез набагато міцніше звичайного протеза, його практично неможливо зламати в умовах правильної експлуатації. Він набагато легше, що забезпечує найкращий комфорт, більш швидке звикання до протезу. Матеріал I-Flex (Deflex) дуже розумно поєднує в собі твердість (для стабільності форми протеза) і гнучкість, для більшого комфорту і функціональності протеза.

У стоматології 32 богатиря проводимо протезування усіх видів. Виготовимо зручні й непомітні навіть для вас знімни зубні протези.