32 Богатиря

Рекомендації після здачі знімних протезів

Користування зубними протезами на початковому етапі може мати певні незручності, що пов’язано з періодом адаптації пацієнта до нової конструкції в ротовій порожнині. Період, протягом якого відбувається повне звикання до знімного зубного протеза, коливається в межах від 10 до 30 днів. Цей період супроводжується неприємними явищами, такими як нудота, підвищене виділення слини, нечіткість вимови. Під час користування знімними протезами знижуються також смакові та тактильні відчуття. Вказані незручності бувають особливо виражені у пацієнтів, що користуються протезами вперше.

На термін адаптації впливає наявність чи відсутність больових відчуттів. Звичайно, через деякий час після накладання тільки виготовленого протеза, частіше за все в кінці першої доби, може з’явитись біль під протезом при розмові та прийомі їжі, в разі чого необхідно негайно звернутись до лікаря.

Якщо протягом доби Ви з тієї чи іншої причини не в змозі з’явитись до лікаря, а протези викликають різкий біль, їх необхідно зняти на нічний період. Але вранці наступного дня за декілька годин до прийому лікаря Ви повинні одягти протези. Це дозволить лікарю чітко встановити межу порушення та відкоригувати протез. Іноді корекцію проводять 2-3 рази, до повного зникнення больового відчуття.

Якщо Ви користуєтесь повними протезами одночасно на обидві щелепи, процес накладання та знімання протезів не викликає особливих труднощів.

Однак слід дотримуватись певної послідовності, одягаючи спочатку нижній, а потім – верхній протез. Знімати необхідно у зворотному порядку.

Для прискорення поліпшення вимови рекомендують розмовляти або читати вголос.

Щоб скоротити період адаптації у перші 5-7 діб, протези краще залишати вночі в порожнині рота, почистивши та промивши їх перед тим, вранці цю процедуру повторити.

Далі в нічний період протези рекомендують зберігати у сухому середовищі або обробляти їх за допомогою спеціальних дезинфікуючих таблеток та щіток для знімних протезів.

Для догляду за ротовою порожниною використовуйте спеціальні еліксири, а також адгезивні креми, які підвищують фіксацію протезів до слизової оболонки. Загальні правила дотримання гігієни ротової порожнини залишаються незмінними.

Протягом першої доби слід вживати продукти більш м’які, краще протерті. В подальшому дотримуйтесь звичайного раціону, уникаючи твердих продуктів харчування, наприклад, шкоринок хліба, сухарів, горіхів тощо. Після прийому їжі протези необхідно зняти та промити, а ротову порожнину прополоскати.

Ефективність протезування залежить не тільки від якості протезів, але й від Вашого терпіння і бажання.