32 Богатиря

Рекомендації після пародонтологічного лікування

Пародонтит – інфекційне захворюванням, пов’язане з наявністю мікробної  біоплівки, що щільно прикріплюється до поверхні зуба у вигляді над’ясеневих та під’ясеневих зубних відкладень. Вони мають складну будову і не можуть видалятися за допомогою зубної щітки та полоскань. Бактерії біоплівки підтримують запалення ясен, кровоточивість, стимулюють руйнування кісткової тканини, зубо-альвеолярної зв’язки та викликають утворення пародонтальних карманів.

       Єдиним основним ефективним методом видалення бактеріальної біоплівки,  з поверхні кореня зуба, є кюретаж – механічне видалення та згладжування поверхні кореня за допомогою спеціальних інструментів, кюрет Грейсі та Лангера, з подальшим проведенням детоксикації кореня – місцевим використанням  анти-бактеріальної терапії в пародонтальному кармані. Додатковими методами лікування є використання лазерної терапії, озонотерапии.

Після проведення кюретажу захисна пов’язка  видаляється через добу.  Необхідно дотримуватися рекомендацій лікаря по догляду за порожниною рота: робити ротові ванночки 0,1-0,12% розчином хлоргексидину по 40-60 сек.  2-3 рази на день та  аплікації  на ясна антибактеріальним гелем 2 рази на день  – 10 днів. Проводити чистку зубів 2 рази на день з використанням протизапальних зубних паст, м’якої зубної щітки, зубної нитки, йоржиків. Через тиждень потрібно з’явитися до лікаря на контрольний огляд. 

При пародонтиті огляди порожнини рота у пародонтолога  необхідно проходити 1 раз на 3 місяці для проведення професійної гігієни порожнини рота та під’ясеневої чистки. Постійно дотримуватися рекомендацій лікаря по догляду за порожниною рота.