32 Богатиря

Як підготувати дитину до стоматологічного прийому?

1. Дитина не повинна хотіти їсти та спати.

2. В багатьох дітей є страх перед лікарями, тому не потрібно наголошувати, що стоматолог — це лікар, стоматолог — це просто стоматолог.

3. Приведіть дитину до стоматолога разом з собою, розкажіть як Вам і Вашим зубкам подобається лікуватись, які вони стають гарні після відвідування стоматолога.

4. Дитина копіює поведінку дорослих, тому ні в якому разі не розповідайте, що Ви боїтесь або боялись йти до стоматолога.

5. На питання : «Що там будуть робити?». Розповідайте: «Ми йдемо до стоматолога гратися, кататися на кріслі, там є дуже багато цікавих іграшок і ними можна погратися».

6. Після того, як стоматолог полікує зубки, кожна дитина обов’язково отримує заохочувальні подарунки.

7. Не старайтесь одразу налаштувати дитину на лікування великого карієсу, у дітей спочатку робимо безболісні процедури (наприклад, герметизація фісур, лікування поверхневого карієсу), дитина повинна звикнути до крісла, зрозуміти, що тут не боляче і цікаво. Тоді вона з легкістю відкриє рота наступного разу і дасть можливість стоматологу якісно полікувати серйозний карієс.

8. Ні в якому разі не можна насильно лікувати дитину, це призведе до:

  • Панічного страху перед стоматологом на все життя.

  • Неякісного лікування зуба. Адже коли дитина чинить супротив, весь рот заливається слиною, язик потрапляє на поле роботи стоматолога, дитина смикається, все це порушує правила роботи з пломбувальними матеріалами, як результат — пломба ставиться на мокрий непочищений зуб і швидко випадає.

9. Сріблення зубів — неефективний метод, який не призупиняє, а маскує розвиток карієсу.

10. Якщо у дитини раптово розболівся зуб, припухла щічка, може ще й піднятись температура, то прикладання до зубу, або капання на нього анальгіном чи іншим знеболюючим неефективно. Дайте дитині протизапальний засіб (наприклад, ібуфен, нурофен і т.д.) і негайно зверніться до лікаря.