32 Богатиря

Лікування та профілактика захворювань ясен

ПРОФЕСІЙНА ГІГІЄНА РОТОВОЇ ПОРОЖНИНИ

Недостатня гігієна порожнини рота сприяє виникненню неприємного запаху з  рота, що знижує впевненість в собі, заважає спілкуванню. Дослідження показали, що при постійному накопиченні мікроорганізмів в порожнині рота, вони потрапляють в травну систему, звідти в систему кровообігу та досягають різних органів та систем, що може призвести до хвороб серця, легенів та нирок.

Підтримання гігієни порожнини рота важливо для тривалого існування ваших коронок, імплантів, знімних протезів. А тим хто носить брекети, гігієна допоможе запобігти виникненню карієсу зубів.

Як старанно ми не чистили зуби, завжди залишається наліт на  поверхнях зубів, що є недосяжним для зубної щітки. М’який зубний наліт містить залишки їжі, мікроорганізми. Вони в процесі своєї життєдіяльності виділяють кислоти, що сприяють руйнуванню поверхні емалі та  розвитку карієсу.

Фото

Ящо м’який зубний наліт тривалий час  залишається на поверхні зуба, з часом він перетворюється на зубний камінь.

За допомогою засобів індивідуальної гігієни видалити зубний камінь неможливо. Це допоможуть зробити професійні спеціалісти  нашої клініки.

Як це відбувається?

Гігієніст проведе оцінку стану ротової порожнини за допомогою спеціальних тестів. Зубний твердий камінь видаляють  звуковим або ультразвуковим скейлерами, що мають вібруючий кінчик. Вони м’яко та безболісно видаляють  зубний камінь з поверхні емалі не пошкоджуючи її.

Під’ясеневий зубний камінь знімається за допомогою спеціальних ручних інструментів – скейлерів.

Пігментований наліт, що утворюється внаслідок вживання кави, забарвлюючих продуктів, паління, видаляється за допомогою хендибластера та спеціального порошку змішаного з водою та повітрям, що дозволяє видалити наліт з важкодоступних ділянок, нерівностей поверхні зуба, без- болісно, не пошкоджуючи емаль зуба.

В кінці процедури зуби поліруються щітками, резинками, спеціальними пастами.

Поверхня зубів стає білішою, гладенькою та блискучою. Вам сподобається відчуття свіжості в порожнині рота, з часом зникне почервоніння ясен та кровоточивість.

Гігієніст проведе курс ремінералізуючої терапії емалі – що сприяє її зміцненню, профілактує розвиток  карієсу, знімає підвищену чутливість зубів, якщо ви страждаєте на гіперестезією.

Враховуючи стан вашої порожнини рота, для того, щоб досягти максимального ступеня відбілювання, ліквідувати запальні процеси в яснах,  зняти підвищену чутливість зубів,  неприємний запах, стійкий наліт, необхідно обрати засоби гігієни.

Професійний гігієніст  може провести вам правильний підбір оптимального набору засобів гігієни:  зубної щітки, пасти, бальзамів та ополіскувачів, в залежності від стану вашої ротової порожнини.

Проведе урок гігієни: навчить правильній чистці зубів, користуванню флосами, складе індивідуальну карту використання йоршиків. При необхідності вам буде призначений оздоровчий курс  протизапальної терапії та  вітамінотерапії, що сприяє відновленню ясен.

ГІНГІВІТ І ПАРОДОНТИТ: СУЧАСНІ МЕТОДИКИ ЛІКУВАННЯ

Гінгівіт – запалення ясен. Як лікувати?

Зубний камінь – це тверді зубні відкладення, що подразнюють ясна, викликають кровоточивість, неприємний запах –  сприяють розвитку гінгівіту.

Гінгівіт супроводжується набряком та почервонінням ясен, їх кровоточивістю, неприємним запахом з рота. Ми використовуємо для лікування хронічного гінгівіту такі сучасні методики як:

Під'ясеневий скейлінг. Використовуються спеціальні ручні інструменти – скейлера, що безболісно видаляють  тверді відкладення, які розміщуються під яснами та  викликають хронічне запалення. Їх  не можна видаляти ультразвуковими інструментами, так як ультразвук руйнує цемент кореня зуба.

Фотодинамічна терапія за допомогою американського лазера Рicasso. Проводиться після професійної гігієни. На ясна, або в пародонтальний карман вводиться  спеціальний гель-фотосенсибілізатор, відбувається сенсибілізація (маркіровка) усієї патогенної мікрофлори, а також багатьох патогенних вірусів та грибків. Потім ясна обробляються лазером, внаслідок чого руйнуються мембрани клітин мікроорганізмів. Обробка лазерним пучком зовсім безболісна, сприяє зникненню запалення, набряку та кровоточивості.

Тебодонтотерапія: використовуються препарати на основі масла чайного дерева, що володіють протизапальною, противірусною та  протигрибковою дією, мають виражений регенеруючий ефект на слизову оболонку порожнини рота.

Якщо не проводити лікування хронічного гінгівіту, з часом відбувається руйнування сполучно-тканинної зв’язки, що утримує зуб в альвеолярній лунці, формується патологічний карман навколо зуба – розвивається пародонтит.

Пародонтит потребує постійного лікування

Пародонтит – це інфекційне захворювання, пов’язане з наявністю мікробної біоплівки у вигляді зубних відкладень. Вони мають складну будову і не можуть видалятися за допомогою зубної щітки та полоскань. Бактерії біоплівки підтримують запалення ясен, кровоточивість, стимулюють руйнування кісткової тканини, зубоальвеолярної зв’язки та викликають утворення пародонтальних карманів. Це сприяє оголенню коренів, виникненню рухомості зубів, та може привести до їх втрати.

Пародонтит не пройде сам по собі, він потребує адекватного і постійного лікування. Після ремісії, для тривалої стабілізації процесу необхідно пройти курс підтримуючої терапії.

Лікування пародонтиту починають з оцінки стану тканин пародонту, оцінюють ступінь руйнування кісткової тканини, глибину пародонтальних карманів за допомогою спеціальних тестів.

Кюретаж

Для усунення патологічних карманів в нашій клініці ми використовуємо наступні методики:

Закритий кюретаж проводиться при глибині патологічного карману до 5 – 6 мм. Процедура проходить без хірургічного розсічення ясен, під місцевою анестезією, патологічний карман очищається від твердого зубного каменю, грануляційної тканини, зруйнованого цементу, за допомогою спеціальних  інструментів – кюрет Грейсі та Лангера, проводиться полірування поверхні коренів зубів.

В парадонтальний карман вводиться Періо Чип — для забезпечення тривалої (до 10 днів) антисептичної обробки вмісту кармана.

Відкритий кюретаж необхідний, якщо глибина патологічного карману перевищує 5-6 мм. Під місцевою анестезією проводиться розсічення ясен до основи пародонтального карману, кюретами очищується вміст карману з послідуючою декантамінацією кореня (використовуються місцеві антибактеріальні препарати). Потім на пошкодженні ділянки наносяться  остеогенні препарати для стимуляції росту кісткової тканини.

Emdogain –  надійний препарат для пародонтологічного лікування.

Ємдогейн® – це біологічний  препарат, що є ефективним стимулятором росту при формуванні нового пародонтального прикріплення:

 • в м’яких тканинах  зменшується глибина патологічного карману;
 • в твердих тканинах – відбувається приріст альвеолярної кістки.

В склад Ємдогейна входять протеїни, які  є складовими емалевої матриці. Ємдогейм вводиться в пародонтальний карман при проведенні локального відкритого кюретажа. Він виступає посередником при формуванні  цементу кореня зуба та забезпечує основу для  будування усіх необхідних в пародонтальному кріпленні тканин.

Безпечність Ємдогейна була повністю задокументована, на основі проведених токсикологічних досліджень, у цього препарату відсутні несприятливі побічні реакції, що доведено багатьма клінічними дослідженнями.

       

    

 Підтримуюча терапія при пародонтиті

Мета підтримуючої терапії – тривале збереження стабільного стану тканин пародонту після етапу активного лікування. Програма підтримуючої терапії складається індивідуально для кожного пацієнта. Що залежить від місцевих патогенних факторів, загальносоматичної патології, фізіологічних особливостей організму.

Для проведення підтримуючої терапії пацієнт повинен відвідувати пародонтолога 4 рази на рік, тобто кожні 3 місяця. У пацієнтів з агресивною формою пародонтиту раз у 2 місяці.

Підтримуюча терапія включає контроль за рівнем гігієни порожнини рота та його  корекцію. Використання пацієнтами місцевих засобів гігієни, що містять  антибактеріальні агенти.

Для обробки ясен використовується хендибластер та амінокислота гліцин, що здатна розчинятися під яснами. Вона безболісно полірує поверхню коренів зубів та не викликає підвищеної чутливості після обробки. Гліцин використовують для обробки зубів з оголеними коренями, поверхні імплантів, зубів з металокерамічними конструкціями.

Плазмоліфтинг – нова методика лікування

Плазмоліфтинг (Plasmolifting™) – нова методика, що дозволяє лікувати захворювання пародонту, знімати кровоточивість ясен, усувати рухомість зубів, неприємний запах з рота, відновлювати жувальну функцію.

Plasmolifting  — це ін‘єкційний метод локальної стимуляції регенеративних процесів в тканинах. Його задача — це не просто зняти  запальний процес в пародонті, а й запустити  процес природного відновлення кольору, форми і  структури ясен, попередити  резорбцію кісткової тканини.

                                   

Як працює плазмоліфтинг в пародонтології?

Аутоплазму, що містить тромбоцити і фактори росту в високій концентрації, а також гор- мони, білки та вітаміни в природній комбінації,  вводять локально в пошкодженні тканини ясен, що сприяє росту капілярів, нормалізує гемодинаміку, тканеве дихання, обмін речовин в тканинах.

Це сприяє процесу відновлення кісткової тканини, відбувається формування матриксу колагену та кістки з  участю кісткових морфогенетичних білків колагену.

Проходить активація місцевого імунітету, відновлення ясен, зменшується кількість запальних клітин, утворюється нова сполучна тканина, покращується кровообіг. Зменшується набряк ясен, вони набувають природного кольору і правильної форми

Процедура плазмоліфтингу:

БЕЗПЕЧНА. Плазма готується із власних продуктів пацієнта

БЕЗБОЛІСНА  –  практично не потребує проведення анестезії.

ПРОСТА у використанні,    швидкий забір крові – 2 хв.,  центрифугування – 10 хв, введення плазми в зону лікування – 10 хв.

ЕФЕКТИВНА. Симптом кровоточивості зменшується вже після 1-ї процедури.

            

Гіалуронотерапія – природне відновлення ясен

В нашій клініці  використовуємо препарати на основі гіалуронової кислоти. Гіалуронову кислоту виробляють усі клітини тіла людини. Вона синтезується на клітинних мембранах і потім потрапляє у міжклітинний простір.

При захворювання ясен: пародонтиті, пародонтозі її кількість в яснах значно знижує- ться. В тканинах в які вводиться гіалуронова кислота покращується мікроциркуляція та обмін речовин, відбувається швидше регенерація та заживлення тканин, збільшується об’єм тканини. Тривалість ремісії при пародонтиті до 1 року без загострення.

       

Гіалуронову кислоту використовують при:

 • гінгівіті;
 • пародонтиті       
 • рецесії ясен при пародонтозі;
 • атрофії сосочків «чорні трикутники» ;
 • стимуляції заживлення  рани після видалення зубів;

Протипоказів до використання гіалуронової кислоти немає, так як вона є природнім компонентом організму, тому не викликає  привикання та алергії.

ПАРОДОНТОЗ: ЛІКУВАННЯ І ПРОФІЛАКТИКА

Пародонтоз – генералізований хронічний процес, що характеризується відсутністю запалення та патологічних карманів,  але супроводжується рівномірною атрофією кісткової тканини. Спостерігає- ться оголення коренів, яке може викликати підвищену чутливість – гіперестезію. Захворювання носить спадковий характер, частота захворювання 2-5 %.

Для усунення гіперестезії  в нашій клініці ми  використовуємо:

Лазерне запечатування дентинних канальців та спеціальні лаки.

Вибіркове пришліфовування зубів для усунення зон травматичної оклюзії.

Шинування зубів при рухомості другого-третього ступеня, це укріплює зуби та призу- пиняє атрофію кісткової тканини.

Гідромасаж ясен – вимивання полісахаридної плівки, що утворюється на поверхні коренів зубів, що є живильним середовищем для мікроорганізмів, одночасно відбувається масаж ясен, та зрошення їх лікарською речовиною.

Біостимуляція ясен діодним лазером Рісasso – сприяє покращенню обмінних процесів в яснах, покращує мікроциркуляцію ясен.

 Профілактика пародонтозу:

 • не обмежуйте вживання білкової їжі;
 • включайте в раціон свіжі овочі та фрукти;
 • дотримуйтесь рекомендацій по догляду за гігієною порожнини рота;
 • користуйтеся м’якою зубною щіткою та зубною пастою з рослинними компонентами,ополіскувачами;
 • використовуйте зубні нитки та йоржики.