32 Богатиря

Відбілювання зубів

Відбілювання зубів – нерідко не має медичних показань, але при цьому досить затребувана останнім часом стоматологічна процедура. При цьому  її часто плутають з професійної відбілюючою чисткою зубів. Тому спочатку розберемося в суті цих стоматологічних маніпуляцій.

Професійна відбілююча чистка зубів – це зняття зубного каменю і м'якого нальоту. При цьому проводиться ультразвукова або звукова, потім піскоструменева чистка, полірування поверхні зубів. Після даної процедури зуби стають чистішим і світлішим, бо очіщаються також і від фарбувальних пігментів. Процес абсолютно безпечний для емалі зубів, навпаки періодично, раз в 6 місяців, необхідний. Це професійна гігієна, спрямована на видалення пігментного нальоту і зубних відкладень.

Тому, якщо вам не подобається колір ваших зубів, запишіться спочатку на чистку зубів. Можливо вас влаштує отриманий результат. Якщо ні, проконсультуйтесь зі своїм стоматологом про можливість проведення відбілювання, до того ж воно можливо тільки після зняття зубного каменю і нальоту.

Відбілювання зубів – це зміна природного кольору зуба під впливом спеціальних хімічних речовин на основі перекисних сполук. Механізм дії їх полягає у виділенні атомарного кисню, який викликає окислювальне розщеплення пігментів тканин зуба, проникаючи в емаль і дентин.

Чи безпечно відбілювання зубів?

Останнім часом з'являється все більше інформації щодо впливу препаратів перекисних сполук, особливо їх високої концентрації, на органи ротової порожнини і організм в цілому. Перекис водню, нанесений безпосередньо на тканини зуба, легко проникає в пульпу зуба, викликаючи її токсичне ушкодження. Результатом цього може бути:

  • Підвищення чутливості зубів. Спостерігається у більшості пацієнтів, особливо перші дні, потім, з часом, вона проходить. Якщо ви мали підвищену чутливість раніше, симптоми можуть посилитися. Тоді рекомендується попередньо провести процедуру щодо зниження чутливості.
  • Подразнення ясен. Може з'явитися відчуття печіння в області ясен. Якщо таке відбулося в кабінеті стоматолога, це означає, що відбілюючий гель проник під захисне покриття. Обов'язково повідомте про це лікаря. Якщо ви відбілює зуби вдома, необхідно скоротити час носіння кап, попередньо порадившись з лікарем.
  • Розвиток карієсу і пульпіту. Перед тим, як відбілити зуби, вам необхідно обов'язково пролікувати карієс, замінити нещільно прилеглі пломби, реставрації. Інакше проникнення гелю вглиб зуба може стимулювати розвиток карієсу або навіть пульпіту.

Всього цього можна уникнути, якщо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря при підготовці до відбілювання. До того ж в стоматології 32 богатиря в Вінниці ми використовуємо сучасні відбілюючі гелі відомої американської фірми Opalescence. До складу яких входить перекис карбаміду, який в порівнянні з чистим перекисом водню, мінімально проникає в пульпу, відповідно зменшується ризик виникнення ускладнень. Гелі мають нейтральний pH, вони не викликають подразнення ясен і попереджують демінерализацію емалі.

Як відбілити зуби?

Ви можете вибрати один з двох варіантів відбілювання зубів – професійне кабінетне або самостійне, домашнє відбілювання за доступною ціною. Приймаючи рішення про вибір варіанта відбілювання, а також про можливість і необхідність проведення процедури взагалі, вам необхідно записатися до стоматолога на консультацію.

Лікар оцінить стан ясен і емалі ваших зубів, підбере найбільш підходящий метод саме для вас. Необхідно також враховувати, що відбілюються тільки свої зуби, пломби, реставрації, вініри, коронки остаються того ж кольору.

До протипоказань процедури відбілювання відносяться:

  • вагітність і годування груддю
  • алергічна реакція на перекисні сполуки або латекс кофердама
  • запалення ясен
  • неповноліття пацієнта (відбілювання взагалі не рекомендується дітям до 17 років)

Ефективність і стабільність результатів відбілювання

Відповідно до проведених досліджень Американської Стоматологічної Асоціації відбілюючі засоби на основі перекисних сполук освітлюють зуби не менше ніж на два тони, у 20% людей можливо освітлити зуби на 5-6 тонів. Білосніжна посмішка вже після першого сеансу відбілювання.

Ефект відбілювання зберігається від 1 до 5 років за умови, якщо будуть відсутні чинники, що сприяють фарбуванню зубів. Крім того необхідно дотримуватися гігієни порожнини рота, регулярно використовувати флоси, проводити професійну чистку зубів у стоматолога 2 рази рік.

Відбілити зуби в Вінниці в стоматології доктора Козика 32 Богатиря можна, записавшись попередньо на консультацію, щоб правильно підготуватися до процедури.