32 Богатиря

Домашнє відбілювання

Без частих відвідувань стоматолога і черг, зайвої витрати часу і грошей, якісне і щадне відбілювання можна провести вдома. Відбілювання зубів вдома – ефективна і безпечна процедура.

Як відбілити зуби вдома?

Для відбілювання зубів в домашніх умовах випускають спеціальні гелі, що містять 10%, 15%, 20% пероксиду карбаміду. Під впливом води виділяється перекис водню, завдяки окислювальним властивостям якого зуби освітлюються. Для цього в'язкий відбілюючий гель поміщається в індивідуально виготовлену або стандартну капу і утримується на зубах протягом декількох годин.

Розрізняють 2 системи домашнього відбілювання зубів:

Домашнє відбілювання неконтрольованого споживчого використання. Дану систему ви можете придбати і використовувати згідно з інструкцією самостійно. Вона укомплектована стандартною капою, яку ви заповнюєте відбілюючим гелем, або одноразовими капами, вже заповненими необхідної порцією гелю. Небезпека застосування цих систем полягає в тому, що стандартна капа може не підходити вам за розміром, нещільно прилягати до зубів, перекисні речовини при цьому можуть проникати на слизову оболонку рота і викликати її подразнення.

Домашнє відбілювання під контролем лікаря. Головна перевага цієї системи в тому, що процедура проходить під контролем лікаря, також виготовляється індивідуальна капа за відбитками ваших зубних рядів. Така капа ідеально прилягає до зубів, добре утримує гель, не дозволяючи розмивати його слиною, а також запобігає потраплянню його на ясна, що може викликати їх подразнення.

Стоматолог також проведе всю необхідну підготовку для відбілювання:

  • зробить професійну гігієнічну чистку зубів, видаливши зубний камінь і наліт;
  • визначить стан зубів і ясен;
  • підбере найбільш підходящу, безпечну і разом з тим ефективну систему відбілювання саме для вас;
  • навчить вас правильно проводити процедуру.

Доктор також оцінить стан емалі і ясен після процедури, призначить необхідні профілактичні та гігієнічні засоби догляду.

Обов'язково ознайомтесь з протипоказаннями до відбілювання, не забувайте, що відбілюються тільки зуби, пломби, реставраціі, протезні конструкції залишаються того ж кольору. Обов'язково попередньо проконсультіруютесь зі своїм стоматологом, проведіть професійну гігієнічну чистку, діагностику зубів, пролікуйте карієс і замініть нещільно прилеглі пломби, щоб не допустити розвитку пульпіту та інших ускладнень. Під час і після відбілювання протягом першого тижня не вживайте їжу, що містить фарбувальні речовини. Про це ви також можете прочитати в розділі «Відбілювання зубів».

Домашнє відбілювання вимагає, в залежності від обраної системи, носити капу 30-60 хвилин в день або одягати її на ніч, в середньому від 5 до 10 днів. На відміну від кабінетного відбілювання, нехай це і триваліша процедура, але при цьому більш щадна для емалі ваших зубів. Сучасні гелі містять сполуки фтору, мають нейтральний рН, що значно зменшує ризик ускладнень після відбілювання.

У стоматології 32 богатиря в Вінниці ми використовуємо Opalescence першу відбілюючу систему для домашнього використання, схвалену Американської Асоціацією Стоматологів. Ми індивідуально виготовимо капи і підберемо гель для відбілювання зубів вдома.

Самостійне домашнє відбілювання під контролем стоматолога – найкращий варіант відбілювання зубів вдома.