skip to Main Content

Рекомендації після пародонтологічного лікування

Пародонтит – інфекційне захворюванням, пов’язане з наявністю мікробної  біоплівки, що щільно прикріплюється до поверхні зуба у вигляді над’ясеневих та під’ясеневих зубних відкладень. Вони мають складну будову і не можуть видалятися за допомогою зубної щітки та полоскань. Бактерії біоплівки підтримують запалення ясен, кровоточивість, стимулюють руйнування кісткової тканини, зубо-альвеолярної зв’язки та викликають утворення пародонтальних карманів.

       Єдиним основним ефективним методом видалення бактеріальної біоплівки,  з поверхні кореня зуба, є кюретаж – механічне видалення та згладжування поверхні кореня за допомогою спеціальних інструментів, кюрет Грейсі та Лангера, з подальшим проведенням детоксикації кореня – місцевим використанням  анти-бактеріальної терапії в пародонтальному кармані. Додатковими методами лікування є використання лазерної терапії, озонотерапии.

Після проведення кюретажу захисна пов’язка  видаляється через добу.  Необхідно дотримуватися рекомендацій лікаря по догляду за порожниною рота: робити ротові ванночки 0,1-0,12% розчином хлоргексидину по 40-60 сек.  2-3 рази на день та  аплікації  на ясна антибактеріальним гелем 2 рази на день  – 10 днів. Проводити чистку зубів 2 рази на день з використанням протизапальних зубних паст, м’якої зубної щітки, зубної нитки, йоржиків. Через тиждень потрібно з’явитися до лікаря на контрольний огляд. 

При пародонтиті огляди порожнини рота у пародонтолога  необхідно проходити 1 раз на 3 місяці для проведення професійної гігієни порожнини рота та під’ясеневої чистки. Постійно дотримуватися рекомендацій лікаря по догляду за порожниною рота.


Social Share

MapCode Title Width Height Zoom Manage
MapCode Title Width Height Zoom Manage
[AcuGIS mapid="1"] Стоматологія 100 700 15

 

 

 

 

 

Back To Top