skip to Main Content
Терміни

Терміни

Бігелікс – спеціальний незнімний ортодонтичний апарат, який стимулює ріст щелепи, сприяє вирівнюванню зубів і формування правильного прикусу.

Біоблок – спеціальний знімний ортодонтичний апарат. Стимулює ріст щелепи й обличчя в потрібному напрямку.

Брекети – спеціальна ортодонтична система для вирівнювання зубів в будь-якому віці. Являють собою систему «замків» на кожен зуб. У «замочок» закладена точна інформація про правильне розташування кожного зуба в щелепі.

Бюгельний протез – в основі даного знімного протезу знаходиться металевий дугоподібний литий каркас, покрита базисним шаром з акрилу або термопласта, на якому розміщені штучні зуби.

Вініри – тонкі керамічні пластинки, які встановлюються на передні зуби. Застосовуються при непрямий реставрації зубів, для корекції їх форми і кольору. При цьому вони повністю накривають зуб із зовнішнього боку, надаючи йому міцності.

Герметизація фісур – сучасний метод профілактики карієсу у дітей. «Ямочки-фісури» корінних молочних і постійних зубів закриваються спеціальним матеріалом з високим вмістом фтору. Це зміцнює емаль і запобігає розвитку карієсу.

Гіалуронотерапія – природне відновлення ясен за допомогою ін’єкцій препаратів гіалуронової кислоти.

Гінгівіт – скупчення м’якого зубного нальоту, яке викликає запалення ясен.

Гранульома – хронічний запальний процес тканин біля верхівки кореня, обмежене запалення періодонта. Інфекція в каналі призводить до розрідження, руйнування кісткової тканини, розростання сполучної тканини навколо верхівки кореня.

Зубний камінь – отверділий зубний наліт, що утворюється на поверхні зубів.

Зубний імплант – штучний титановий корінь. Встановлюється в кістку і стає опорою для коронки або протеза.

Емдогейн – надійний і безпечний препарат для пар одонтологічного лікування, що складається з набору протеїнів. Вводиться в ясенний карман, стимулює зростання ясен і альвеолярної кістки.

Карієс – патологічний процес, який призводить до руйнування твердих тканин зуба. Відбувається він під впливом мікроорганізмів, що знаходяться в порожнині рота.

Кіста зуба – новоутворення, що виникає у кореня зуба. Являє собою капсулу, стінки якої складаються з епітеліальних клітин. Усередині знаходяться загиблі клітини, бактерії, продукти життєдіяльності мікроорганізмів.

Коронка на зуб – це незнімний протез на зуб, який фіксується на постійний цемент.

Кюретаж – видалення патологічного вмісту пародонтальних карманів. Пародонтальні кармани очищуються від під’ясневих відкладень, грануляційної тканини, твердого зубного каменю, зруйнованого цементу, продуктів життєдіяльності мікроорганізмів.

Лазерна (фотодинамічна) терапія – стоматологічні процедури, які проводяться за допомогою діодного лазера фірми Picasso. Він призначений для розрізання, висічення, випаровування, абляції та коагуляції м’яких тканин порожнини рота. Застосовується в роботі багатьох фахівців: терапії, ендодонтії, ортопедії, хірургії, пародонтології.

Металеві коронки – один з самих старих і перевірених методів протезування, а також найбільш дешевих, але, на жаль, не дуже естетичних. Матеріал – сталь, можливо зробити напилення «під золото».

Металокерамічні коронки – ця ортопедична конструкція, яка являє собою металевий каркас, покритий зверху шаром кераміки.

Мостоподобние протези – це ортопедична конструкція з опорою на 2-3 зубах у вигляді коронок і від одного до трьох штучних зубів між ними, які заміщають відсутні зуби.

Озонотерапія – стоматологічні процедури, які проводяться за допомогою апарату Kavo HealOzone. Він за допомогою дозованого застосування озону знищує бактерії, що викликають карієс.

Відбілювання зубів – це зміна природного кольору зуба під впливом спеціальних хімічних речовин на основі перекисних сполук.

Пародонтит – інфекційне захворювання, пов’язане з наявністю мікробної біоплівки, яка щільно прикріплюється до поверхні зуба у вигляді над’ясеневих і під’ясневих відкладень.

Пародонтоз – небезпечний хронічний процес, який супроводжується рівномірною атрофією кісткової тканини (руйнуванням), підвищеною чутливістю, зуби стають рухливими.

Періодонтит – інфекційно-запальне ураження зв’язкового апарату зуба – періодонта. Виникають патологічні пародонтальні кармани між зубами і яснами. В подальшому запальний процес може поширитися вглиб, вражаючи кістку.

Плазмоліфтінг – нова методика, яка дозволяє лікувати захворювання пародонту, знімає кровоточивість ясен, усуває рухливість зубів. Запускається процес природного відновлення форми і структури ясен, попереджає руйнування кістки. Суть процедури: введення власної плазми крові в зону лікування пацієнта.

Протезування зубів – відновлення відсутніх зубів за допомогою ортопедичних конструкцій.

Професійне чищення зубів – видалення зубного каменю та інших зубних відкладень.

Пульпіт – інфекційно-запальний процес в пульпі (внутрішньої частини зуба і його коріння, де розташовані кровоносні судини і нервові закінчення).

Реставрація зубів – відновлення бездоганного вигляду зуба, його структури, кольору, анатомічної форми, жувальної і естетичної функції.

Скейлінг – за допомогою скейлера видаляються тверді зубні відкладення під яснами, які і викликають запалення.

Скейлер – спеціальний інструмент, на який встановлюється насадка у вигляді тонкого гачка або стрижня. Він вібрує, руйнуючи зубний камінь, але при цьому не пошкоджує емаль зуба.

Знімні протези – це конструкції з штучними пластмасовими зубами на акриловому або поліпропіленовому базисі з металевими або пластмасовими кламерами.

Тебодонтотерапія – використовуються препарати на основі олії чайного дерева, відновлюють слизову оболонку порожнини рота.

Цирконієві коронки – нова, найсучасніша технологія виготовлення протезів з оксиду цирконію. Цей матеріал за міцністю не поступається металу і перевершує його по довговічності в експлуатації.

3D обтурація – це процедура об’ємного тривимірного (3D) заповнення каналів будь-якої форми.


Social Share

MapCode Title Width Height Zoom Manage
MapCode Title Width Height Zoom Manage
[AcuGIS mapid="1"] Стоматологія 100 700 15

 

 

 

 

 

Back To Top